Prywatne: Pasta jak u nonny: makaron fatto a mano

Szanowni Państwo,

Dzisiaj omówimy temat, którym są tradycyjne warianty makaronu z różnych regionów Włoch. Jest to ważna kwestia dla każdego, kto chce poznać prawdziwe smaki włoskiej kuchni.

Pierwszym regionem, z którego pochodzi niezwykły makaron, jest Sycylia. Tutaj jednym z najbardziej popularnych dań jest makaron z sardele, bułką tartą, cebulą i kruszonym chili. To pyszne danie, które idealnie sprawdzi się na ciepły wieczór.

Kolejnym regionem jest Kampania, skąd pochodzi klasyczny makaron z sosem pomidorowym. W Kampanii do sosu dodaje się także czosnek, oliwki, kapary i bazylię. Jest to proste danie, ale jakże smaczne i sycące.

Ostatnim regionem, o którym dzisiaj będziemy mówić, jest Toskania. Tam przepis na makaron jest bardzo prosty: makaron gotujemy w bulionie, a następnie podajemy go z sosem, który przygotowujemy z kurczaka, pomidorów i bazylii.

Włoska kuchnia to prawdziwy skarb kulinarny, a tradycyjne warianty makaronu z różnych regionów kraju, to tylko mały wycinek bogactwa smaków i aromatów. Mamy nadzieję, że dzięki dzisiejszej lekcji dowiedzieliście się Państwo czegoś ciekawego i zachęciliśmy Was do wypróbowania tych smaków w domu.

Dziękujemy za uwagę.

Dołącz do rozmowy
Koszyk