magiczna gumka w Canvie

Magiczna gumka w Canvie

Magiczna Gumka w Canvie to takie Photoshop dla wszystkich, czyli narzędzie do usuwania niechcianych elementów ze zdjęcia. Masz zdjęcia z wakacji, w których z boku kadru czai się nieznany turysta? Albo robiłaś zdjęcia z góry a w kadrze są Twoje stopy? Albo znalazłaś świetne zdjęcie stokowe, ale jeden element wcale nie pasuje do Twojej koncepcji, albo jest w miejscu, w którym chcesz wrzucić tekst? Właśnie w takich sytuacjach sytuację ratuje magiczna gumka w Canvie.

Gdzie znajdziesz magiczną gumkę w Canvie?

To proste narzędzie znajdziesz w menu edycji zdjęcia. Wystarczy, że wybierzesz zdjęcie, które chcesz edytować. Jeśli to Twoje zdjęcie prywatne musisz je najpierw wgrać do Canvy w menu bocznym „prześlij”. Po kliknięciu zdjęcia wybierz w menu górnym „Edytuj zdjęcie”. Otworzy się menu, w którym możesz dostosować wielkość gumki i zaznaczyć na zdjęciu element, który chcesz usunąć. Czekasz chwilę i gotowe.

magiczna gumka w Canvie

Jakie są ograniczenia stosowania magicznej gumki w Canvie?

Warto tym narzędziem się trochę pobawić, bo ma swoje ograniczenia. Po pierwsze magiczna gumka wykorzystuje otoczenie przedmiotu, który chcemy usunąć aby wypełnić puste miejsce. Jeśli tło jest w miarę jednolite, to uzyskamy najlepszy efekt. Nie zawsze też wszystko usuniemy idealnie już za pierwszy razem, czasem trzeba powtórzyć czynności, żeby efekt był zadowalający.

Magiczna gumka to kolejne genialne w swej prostocie rozwiązanie. Teraz nie potrzebujemy Photoshopa, ani specjalnych umiejętności do edycji zdjęcia. Wystarczy zaznaczyć obiekt, którego chcemy się pozbyć, a Canva zrobi za nas resztę. Prawdziwa magia! 😉 Więcej o magicznych nowościach w Canvie możesz dowiedzieć się z mojego ebooka Przewodnik po sztucznej inteligencji w Canvie

Miłego eksperymentowania! W tym artykule możesz przeczytać o magicznym tekście w Canvie

Koszyk