magiczny tekstw canvie

Magiczny tekst w Canvie

Magiczny tekst to asystent pisania, coś jak popularny obecnie ChatGPT tyle, że w Canvie. Przyda się kiedy pracujesz nad konkretnym materiałem w Canvie i potrzebujesz pomocy z doborem słów, czy ze streszczeniem, ale też z poważniejszymi zadaniami.

Magiczny tekst w Canvie działa na silniku OpenAI, czyli na tym samym, co ChatGPT, tyle że masz go od razu w Canvie.

Do czego używać magicznego tekstu w Canvie

Za pomocą tej funkcji można tworzyć posty do mediów społecznościowych,biznes plany, strony internetowe, blogi, wiersze, posty w dzienniku, teksty twórcze, treści edukacyjne, materiały na lekcje i wiele innych treści. Funkcja może generować zdania, akapity, listy, konspekty i inne treści na podstawie wprowadzonego polecenia tekstowego. Generalnie może napisać za Ciebie każdy tekst, nie działa to jeszcze genialnie, ale rozwija się i z pewnością już ułatwia pracę.

Gdzie znajdziesz Magiczny tekst w Canvie?

W każdym materiale, który tworzysz w Canvie masz do niego dostęp po wciśnięciu „/” na klawiaturze lub po otwarciu magicznego asystenta, który znajduje się w prawym dolnym rogu. Możesz korzystać z niego tworząc posty na isntagram, facebooka, albo tworząc materiały na lekcje.

Magiczny tekst w canvie

Kiedy otworzysz Magiczny tekst w Canvie, pomyśl nad poleceniem, czyli promptem. Może chcesz napisać, checklistę albo krótki tekst na Instagrama, może chcesz przygotować tekst na zajęcia? Może coś innego, im lepszy prompt, tym lepszy rezultat.

Dodatkowo funkcje Magicznego Tekstu w Canvie

Po napisaniu tekstu, możesz z nim dalej pracować. Kiedy zaznaczysz tekst zaraz nad nim ukaże się ikona Magicznego tekstu, kliknij w nią i zobacz dodatkowe funkcje. Możesz szybko streścić, czyli skrócić tekst, możesz go też rozszerzyć. Możesz też napisać go od nowo lub dalej edytować. To nic trudnego, a przy tym jest to łatwo dostępne i może okazać się niezwykle przydatne, gdy zabraknie Ci słów.

Magiczny tekst w canvie

Więcej o Magicznym tekście innych przydatnych funkcjach Canvy możesz dowiedzieć się z mojego ebooka na temat Magicznych nowości w Canvie, w którym przybliżam to narzędzie oraz dodaję zestaw przykładowych promptów gotowych do wykorzystania. Znajdziesz też tam magiczne funkcje w edycji zdjęć czy wideo. Sprawdź tutaj: Ebook: Przewodnik po sztucznej inteligencjiw Canvie

Koszyk