prezentacje w canvie

Prezentacje w Canvie

Czy zdajesz sobie sprawę, że obecnie nie ma bardziej wszechstronnego narzędzia do tworzenia prezentacji niż Canva? Choć zazwyczaj myślimy o prezentacjach w kontekście Google Slides lub PowerPoint, to właśnie Canva wyróżnia się swoją nieograniczoną elastycznością w porównaniu do tych tradycyjnych narzędzi. Dlaczego? Przyjrzyjmy się kilku powodom, które chciałabym przedstawić w niniejszym artykule.

Po pierwsze, jeśli poszukujesz gotowej prezentacji na konkretny temat, szanse są wysokie, że znajdziesz idealny szablon w Canva. To szczególnie dotyczy prezentacji korporacyjnych, profesjonalnych oraz portfolio dla artystów. Ponadto, Canva oferuje także bogaty wybór gotowych prezentacji dedykowanych dla edukacji.

Co wyróżnia Canvę spośród innych narzędzi? Przede wszystkim, możesz skorzystać z gotowych zasobów, dostosować je do swoich potrzeb lub nawet stworzyć prezentację od podstaw. W każdym z tych przypadków Canva zapewnia intuicyjne narzędzia i wsparcie, które ułatwiają proces tworzenia efektywnej prezentacji.

Wyszukiwanie prezentacji w Canvie

Rozpocznijmy od gotowych szablonów prezentacji. Wystarczy, że wpiszesz „prezentacje” w wyszukiwarce Canvy na stronie głównej, a już masz dostęp do szerokiej gamy gotowych projektów. W filtrach możesz wybrać interesujące Cię kategorie, takie jak biznes, media społecznościowe, edukacja, wideo czy marketing. Dodatkowo, istnieje możliwość wyboru konkretnego stylu prezentacji, np. kobiecego, abstrakcyjnego, minimalistycznego czy eleganckiego. Możesz także zawęzić wyniki wyszukiwania, dostosowując je do konkretnych potrzeb.

Zalecam również korzystanie z wyszukiwania w języku angielskim, co pozwoli uzyskać bardziej precyzyjne rezultaty. Na przykład, jeśli poszukujesz prezentacji do pokazania swoich produktów, wpisz „portfolio”. W przypadku szukania materiałów edukacyjnych, wprowadź frazy takie jak „Present Perfect Presentation”.

Co jednak zrobić, jeśli nie znajdziesz dokładnie tego, czego potrzebujesz, a nie chcesz zaczynać od pustej strony? W takiej sytuacji najlepiej jest wybrać prezentację o układzie, który Ci odpowiada, a następnie dokonywać modyfikacji. To oszczędzi Twój czas – wystarczy podmienić zdjęcia, treść czy elementy, dostosować fonty i kolory, a już masz gotową, unikalną prezentację. Canva umożliwia wyjątkową elastyczność w dostosowywaniu gotowych szablonów do własnych potrzeb, zapewniając jednocześnie profesjonalny wygląd Twojej prezentacji.

prezentacje w canvie
prezentacje w canvie

Jak stworzyć prezentacje w Canvie z wykorzystaniem gotowych układów?


Jeśli zamierzasz stworzyć prezentację w Canvie od podstaw, polecam skorzystanie z kilku praktycznych narzędzi, które znacznie przyspieszą ten proces. Po pierwsze, po otwarciu pustej prezentacji, znajdziesz w menu bocznym zakładkę „Szablony”. Tam dostępne są różnorodne układy slajdów, które mogą znacząco ułatwić Ci pracę. Znajdziesz tam propozycje układów z tytułem, tekstem i miejscem na zdjęcia. Przejrzyj tę zakładkę, aby znaleźć odpowiedni układ dla swojej prezentacji.

Dodatkowo, nadal masz możliwość skorzystania z gotowych prezentacji dostępnych w bibliotece Canvy, co również ułatwi Ci rozpoczęcie projektu. Te gotowe projekty znajdziesz w tej samej zakładce „Szablony”. Możesz wybierać spośród różnorodnych wzorów, dopasowując je do tematu swojej prezentacji.

Dzięki tym prostym krokom, nawet tworzenie prezentacji od zera staje się łatwiejsze i bardziej efektywne. Canva dostarcza narzędzi, które pozwalają dostosować projekt do własnych potrzeb, jednocześnie zachowując profesjonalny wygląd prezentacji.

prezentacje w canvie

Prezentacje w Canvie z pomocą sztucznej inteligencji

Innym skrótem do efektywnej prezentacji jest skorzystanie z funkcji sztucznej inteligencji – Magic Design, dostępnej również w zakładce „Szablony”. W polu wyszukiwania tego narzędzia możesz wprowadzić prompt składający się z przynajmniej pięciu słów, a prezentacja stworzy się praktycznie sama. Znajdziesz to pole wraz z opcją Magic Design, które wykorzystuje zaawansowane algorytmy do generowania projektów.

Najlepiej korzystać z promptów w języku angielskim, na przykład „artist portfolio presentation in minimalist style”. Magic Design proponuje wówczas dwie gotowe wersje prezentacji, a po kliknięciu „see all” możesz przejrzeć kolejne sześć propozycji. Warto zaznaczyć, że pierwsze dwie prezentacje są zazwyczaj najlepsze.

Warto jednak pamiętać, że rezultaty zależą od jakości promptu, który wpiszesz. Im bardziej precyzyjny i dokładny, tym lepszy efekt. Podaj informacje dotyczące stylu, grupy docelowej oraz rodzaju prezentacji. Następnie pozostaje jedynie dostosowanie wybranego projektu do własnych potrzeb. Dzięki temu podejściu, oszczędzasz znaczącą ilość czasu, unikając konieczności rozpoczynania od pustej kartki. Magic Design wraz ze sztuczną inteligencją Canvy staje się narzędziem, które nie tylko przyspiesza proces tworzenia prezentacji, ale także dostarcza profesjonalne i atrakcyjne projekty.

prezentacje w canvie

Jak stworzyć prezentacje w Canvie całkowicie od zera?

Jeśli wybierzesz tę opcję, zalecam rozpoczęcie od zdefiniowania tematu i grupy docelowej, aby precyzyjnie dostosować przekaz do zamierzonego odbiorcy. Wybór elementów, fontów i kolorów będzie różnił się w zależności od tego, czy tworzysz prezentację dla dzieci, czy dla środowiska korporacyjnego. Po określeniu tych kluczowych aspektów, warto przejść do analizy stylu, ilości slajdów oraz treści.

Następnie, zwróć uwagę na poszukiwanie interesujących elementów, zwłaszcza z tej samej kolekcji, aby zachować spójność wizualną. Dobierając zdjęcia, upewnij się, że harmonizują ze stylem prezentacji. W przypadku dodatkowych informacji na temat grafik w Canvie i dostępnych kolekcji, zapraszam do przeczytania tego wpisu, który poświęciłam temu zagadnieniu.

Gdy masz już wszystko przygotowane, zaczyna się najciekawsza i najbardziej kreatywna część procesu. Życzę powodzenia w tworzeniu Twojej prezentacji! W Canvie, możliwości są nieograniczone, a proces twórczy staje się prawdziwą zabawą.

Czy chcesz nauczyć się tworzyć świetne prezentacje w Canvie?

Jeśli pragniesz opanować sztukę tworzenia doskonałych prezentacji w Canvie, serdecznie polecam udział w moim kursie wideo „Canva dla Nauczycieli”. W ramach tego kursu szczegółowo przedstawiam proces kreacji własnych materiałów od podstaw. Dzięki praktycznym wskazówkom i demonstracjom krok po kroku, z łatwością zdobędziesz niezbędną wiedzę do skutecznego korzystania z Canvy. Jeśli szukasz gotowych prezentacji edukacyjnych w Canvie to zapraszam na mój profil Twórcy – Education Creator.

kurs Canva dla nauczyciela
Koszyk