Twórz przyciągające grafiki do mediów społecznościowych

Wszyscy jesteśmy zajęci, cały czas w biegu miedzy pracą, domem, rodziną i innymi obowiązkami chcemy jeszcze znaleźć miejsce na budowanie marki. Trudno jest nadążyć z tym wszystkim więc dlaczego mam jeszcze skupiać się na tworzeniu grafik do mediów społecznościowych?

Odpowiedź jest prosta, media społecznościowe nie istnieją bez grafik

To dominująca forma przekazu. Nawet blog, bez grafik ma niewielką rację bytu. Dlaczego? Ludzie przetwarzają informacje wizualne znacznie szybciej niż tekst pisany, lepiej je zapamiętują i mogą się bardziej zaangażować w ich odbiór. W dodatku im grafika jest bardziej przyciągająca, tym nasz mózg bardziej się angażuje.

Dlaczego tak jest?

  • Bo wpis z grafiką ma 180% większe zaangażowanie niż czysty tekst.
  • Na stronach/wpisach wideo widzowie spędzają o 100% więcej czasu.

Dlatego jeśli chcesz przyciągnąć więcej odbiorców do Twoich mediów społecznościowych, potrzebujesz więcej dobrej jakości grafik. Oprawa wizualna pozwala nam bardziej skupić się na proponowanych treściach, nie rozpraszać się tak szybko.

Jak zadbać o dobrej jakości grafiki do mediów społecznościowych?

Po pierwsze: spójność

Spójność zaczyna się od wyboru zestawu kolorów i fontów. Dodatkowo warto zastanowić się jaki styl ma twoja marka i dobrać odpowiadające mu grafiki.  Kiedy podejmiesz już te wszystkie ważne decyzje, po prostu trzymaj się swoich wyborów.

Po drugie: równowaga

Ważne jest zachowanie równowagi, na przykład między długością tekstu a ilością grafik. Nie chcemy przytłoczyć ani tekstem, ani grafikami. Jak w każdej dziedzinie zachowanie zdrowego balansu wyjedzie nam na dobre.

Po trzecie: atrakcyjność

Grafiki dobrej jakości przemawiają do odbiorcy na wielu poziomach – mogą odwoływać się do osobowości, przemawiać na poziomie emocjonalnym, wzmacniać przekaz. Mogą mieć wiele funkcji. Wszystkie przyczynią się do zwiększenia zasięgów poprzez przyciągnięcie, a później zatrzymanie odbiorcy, a w najlepszym wypadku udostępnienie.

Myślę, że skoro trafiłaś na tego bloga, to doskonale zdajesz sobie sprawę jak ważne są dobre grafiki dla rozwoju Twojej marki, twojego konta w mediach społecznościowych czy bloga. Pewnie wiesz dobrze jaką zaproponuję odpowiedź? Jasne Canva to najprostsze rozwiązanie, dzięki któremu zadbasz o spójność, równowagę i atrakcyjność twoich grafik. Przejrzyj przepastne zasoby biblioteki Canvy i zapisz sobie ciekawe szablony, czy elementy. Zachowaj na później, to co pasuje do Twojej marki. Chcemy dbać o spójność i nie zagracać naszych miejsc w sieci niczym zbędnym.

Powodzenia w poszukiwaniach!

Koszyk